Advent Hortum Endüstriyel ve Teknik Spiral Hortum

Yeni Nesil Poliüretan Hortumlar

Yeni Nesil Poliüretan Hortumlar

Poliüretan Hortumlar dayanımı çok iyi olduğundan genellikle endüstiriyel sanayide kullanılmaktadır. Poliüretan hortum çeşitleri oldukça fazladır. Bu sebeple de kullanım alanı sürekli genişlemektedir.

Poliüretan hortumlar, kullanım alanlarına göre eski nesil PVC vb. hortumlara oranla aşınmaya karşı daha uzun süre dayanımlı, çevresel şartlardan kolay kolay etkilenmeyen, son derece hafif ve esnek olması nedeniyle kullanım kolaylığı sağlayan yeni nesil hortumlardır. Poliüretan hem plastik hem de kauçuğun en iyi özelliklerini bir araya getirir.

İyi kimyasal direncin mükemmel hava koşullarına sahip özellikleriyle birleştirilmesi, poliüretanı diğer birçok termoplastikten farklı kılar. Benzin, yağ  ve diğer petrol bazlı kimyasallara karşı olağanüstü dirençlidir. PU hortum, aynı zamanda PUR hortum olarak da bilinir.

Poliüretan hortum özellikle, ağaç işleme makinaları, mobilya sanayi, yol süpürme araçları, makina sanayi, maden havalandırmalarında, granül vb. hammadde taşıma vb. alanda tercih edilmektedir.

Benzer Ürünler

Poliüretan Spiral Hortum, Duman Tahliye Sistemi ve Endüstiriyel Fan talepleriniz için iletişime geçiniz!